Práce s regionálními prameny se rozšířila o sbírku semilského regionálního historika, muzejního pracovníka a sběratele Rudolfa Hlavy, jeho záznamy byly podnětem pro pořad Proč bychom veselí nebyli. Měl dosud největší počet repríz, tedy šest, nepočítáme-li vedle samostatných koncertů i dílčí vystoupení, například na kulturním večeru pro Masarykovu obchodní akademii v Jičíně či na slavnostním večeru ZŠ F. L. Riegera v Semilech. V Miletíně byl ale rovněž - vzhledem k repertoáru, který obsahoval a v souvislosti s básníkovým výročím - reprízován i pořad Rozvij se, rozvij - jakožto "Pocta Erbenovi".

 

Pokračují i změny v obsazení. K druhým houslím (na místo Evy Mikulové) se přemístila Lenka Krausová, violu převzala její žákyně Lída Zahrádková. Do souboru přichází Lucie Kunstová (Lomnice n. Pop.), rovněž žákyně lomnické ZUŠ. Na některá vystoupení, a především na Vánoce s Fidle 2001, se rozrůstá soubor na jedenáct, tedy na více než dvojnásobek původního počtu hudebníků a zpěváků. S Hankou Červenkovou z Veliše, v té době ještě studentkou Lepařova gymnázia v Jičíně, která střídá housle a violoncello, má Fidle čtyři zpěváky a sedm instrumentalistů.

Na vánočních koncertech vystupuje rovněž společně s KSOKrMem v Jánských lázních (pořádal pěvecký sbor Záboj), samostatně - vedle obvyklých míst - také v obřadní síni zámku Staré Hrady. Vánoční písně se rovněž linou na rozhlasových vlnách, vánoční rozhovor s Fidle v pořadu "Na návštěvě" (připravila redaktorka Českého rozhlasu Vlaďka Matějková).

jkč