Pořad "To nejlepší z Fidle", premiérovaný o Pohádce na Arkádovém nádvoří jičínského zámku, nebyl samozřejmě motivován snahou vybrat a předvést "the best of", jak tomu bývá u laciných cédéček, toto vysvětlení v programu mělo být jen veselou ironií. V pozadí záměru byla skutečnost, že s novými projekty a dost často se měnícím obsazením kapely nastává situace, že není k dispozici stálý program, podobný playlistům tanečních kapel. Výběr ze starších pořadů byl při extrémním vytížení Lenky Krausové (studium, práce s oslavami výročí lomnické školy etc.) zároveň řešením, kdy stačí "oprášit starší věci"; samozřejmě že to zdaleka tak není, musí se přepsat úpravy skladeb, musí se je naučit noví členové atd.

 

Právě v tomto roce proběhla důkladná přestavba souboru. S odchodem Lídy Zahrádkové, dnes Rejlkové, k mateřským povinnostem, se Lenka Krausová se vrací ke své viole a ke druhým houslím přichází Monika Kubánková, která je s repertoárem Fidle dost dobře obeznámená ze Špalíčku, a tedy jej zvládne na pár zkoušek.

Přicházejí rovněž nové pěvecké síly Radek Štaff a Jana Hrdličková, na vánoční koncerty vypomůže flétnistka Jitka Benešová. Později se od dětí znovu vrací Věra Moravcová.

"To nejlepší" našlo svoje odpovídající prostředí v Hádankářském království pohádkového festivalu. Také Fidle přišlo s hádankářskou soutěží pro děti, které dostaly za odměnu malé knížečky místních pověstí.

jkč